برند ال سی وایکیکی (LC Waikiki) در سال ۱۹۸۵ در فرانسه شروع به کار کرد و بعد از سال ۱۹۹۷ به عنوان یک برند ترکیه­ ای و تحت حمایت مجموعه ی «LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri Ticaret A.Ş» ادامه داد. ‌‌

این برند که در سال ۲۰۱۳ به عنوان شرکت محبوب در صنعت «آماده برای پوشیدن» ترکیه انتخاب شد، در حقیقت در سال ۱۹۸۸ توسط خانواده ی Dizdar ،Küçük   و  Kısacıkایجاد شد. خانواده های Dizdar ،Küçük   و  Kısacık از سهامداران عمده ی شرکت LC Waikiki در حال حاضر هستند. شعار معروف این برند این است : " هر کسی شایسته ی خوب پوشیدن است ."

در طی این سال ها بارها به عنوان تولید کننده نمونه لباس شناخته شده و از این روی در کشورهای مختلف از جمله کشور خودمان ایران از محبوبیت خاصی به دلیل کیفیت بالای تولید محصولات برخودار است. ایفایل مارکت عرضه کننده محصولات این برند می باشد. حال به بررسی تاریخچه ی فعالیت های این برند می پردازیم .


1985 پیدایش LCWakiki

کمپانی Lcwaikiki  فعالیت خود را در سال 1985 در کشور فرانسه به وسیله ی طراح فرانسوی Georges Amouyal و شریکش  آغاز کرد . waikiki   نام ساحلی بسیار زیبا در جزایر هاوایی می باشد و LC  هم مخفف "Les Copains" است که به زبان فرانسه می باشد و معنای دوستی می دهد .

1988 شروع مشارکت بین LCWakiki  فرانسوی و شرکت ترکیه ای T‌aha Textile

در سال 1988 این شرکت مشارکت خود را با یک کمپانی ترک به نام Taha Textile آغاز کرد و با شروع این مشارکت به دلیل افزایش میزان سرمایه گذاری در این شرکت ، سود بسیار زیادی عاید این کمپانی شد.

1997 تبدیل این برند به برند ترک

در سال 1997 این شرکت ترکیه ای تصمیم گرفت این برند را از فرانسوی ها بخرد و امتیاز این برند را از آن خود کند . در آن زمان این برند در 21 فروشگاه ترکیه ای فروش بالایی داشت .

2000 افزایش روزافزون تعداد فروشگاه های این برند

از سال 2000 این برند فقط فروشگاه های انحصاری خود را افتتاح می کرد و مصرف کنندگان محصولات این برند می توانستند جدیدترین محصولات مورد نیاز خود را با اطمینان خاطر از این فروشگاه ها تهیه کنند که تعداد آن ها هر روز بیشتر می شد . در این سال این کمپانی شروع به ایجاد برند XSide  برای نوجوانان بالای 15 سال علاقمند به مد و فشن کرد .

2009  جهانی شدن این برند

از این سال این برند شروع به راه اندازی فروشگاه در سراسر دنیا کرد و اولین فروشگاه خود را در کشور رومانی افتتاح کرد. در حال حاضر این برند حدود 75 فروشگاه در 19 کشور مختلف دارد که شامل آلبانی ، آذربایجان ، بوسنی ، بلغارستان ، مصر ، گرجستان ، ایران ، عراق ، قزاقستان ، قرقیزستان ، هلند ، رومانی ، روسیه ، عربستان سعودی ، سوریه ، اوکراین و کشورهای دیگر می باشد .

2014 افتتاح 100 امین فروشگاه در شهر موستای بوسنی و هرزگوین

در این سال تعداد فروشگاه های خارج از مرز ترکیه ی این شرکت به 100 رسید . که این موفقیت بسیار بزرگی بود .  این فروشگاه در 24 سپتامبر 2014 در شهر موستای بوسنی افتتاح شد .


 2016 مصمم به ادامه ی راه تولید با کیفیت

امروزه این برند با ۵۶۹ فروشگاه در 28 کشور جهان  و با شعار «هرکسی شایسته خوب پوشیدن است»، مردم را برای لذت بردن از مد  با محصولات با کیفیت و قیمت مناسب توانمند کرده است و از اهداف بلند مدت آن ها ، بودن در زمره ی سه فروشگاه اول اروپا تا سال 2023 می باشد .